بزرگترین وبلاگ مطالب جالب و خواندنی
صفحه اصلی آرشیو مطالب ارتباط با مدیریت نسخه اتوم RSS وب ابزار
موضوعات
نویسندگان
تبلیغات
ADS
ADS
ADS


گاهی وقت‌ها، خانم با بکار بردن یک جمله ناخواسته تمام اعصاب و روان آقای خانه را بر هم می‌زند. صبح قبل از بیرون رفتن از منزل، اگر همسرتان بگوید پولم تمام شده یا نوشتن چک فراموشت نشود، چقدر آرامش شما برهم می‌خورد؟! اگر خانم‌ها بدانند چه کلامی را در چه زمانی و به چه شکلی بیان کنند، به‌طور حتم از حرف‌هایی که آقایان را از کوره به درمی‌برد، جلوگیری خواهند کرد. مگر آن‌که هدف بانویی، به هم ریختگی روحی و شخصیتی آقای خانه باشد! در هر صورت خانم‌ها باتوجه به محتوای این مطلب باید تلاش کنند از تکرار این حرف‌ها و موقعیت‌های تنش‌آفرین پرهیز کنند.
1. پولم تمام شده
اگر نمی‌توانید هزینه ماهانه خانواده و خرجی روزانه‌تان را محاسبه کنید، ریاضی خود شما اشکال دارد! برای دریافت هزینه منزل به زمان و نحوه دریافت وجه نقد مورد نظرتان توجه کنید.
زمان رفتن و خارج شدن از خانه برای مطرح کردن پول، زمان درستی نیست، شدید‌ترین درگیری‌های خانوادگی می‌تواند به دلیل درخواست مستمر و بی‌موقع پول باشد. ماهی یک‌بار کل هزینه‌های جاری را محاسبه و زمان دریافت خرجی خانه را مشخص کنید. اشتباه نکنید! اگر شما هم شاغل بودید خودتان به‌طورحتم مدیریت مالی را قبول داشتید.
موضوع دیوانه‌کننده برای همسرتان، بی‌موقع مطرح کردن دریافت پول و پی‌درپی بودن آن است. فراموش نشود اشکال شما در نداشتن یک منبع درآمد یا سرمایه‌گذاری و نیز شاغل نبودن‌تان نیست، بلکه مشکل در نبودن یک رویه مشخص جهت مدیریت مالی خانه و شیوه دریافت و هزینه اقتصادی بوده و مثلا برخی از ما فراموش می‌کنیم پاساژگردی یا خرید، تفریح نیست.
2. شوهر دوستم این کارو انجام نمی‌دهد؟
هیچ چیزی ناپسندتر از یک مقایسه نابجا نیست. حال چه با شوهر یکی از دوستان فعلی‌تان باشد و چه با خواستگار یا نامزد قبلی‌تان! چون شما هیچ وقت نمی‌توانید از مقابله‌به‌مثل همسرتان جلو‌گیری کنید، مقایسه بی‌دلیل و غیرعقلانی جز خراب کردن روان همسرتان نتیجه‌ای در برندارد.
پس لطفا توجه داشته باشید مقایسه همسرتان با هر مرد دیگری حتی پدر و برادرتان اثری جز تخریب شخصیت او ندارد! دوست شما، شرایط زندگی و خلق و خوی همسرش کاملا با شرایط واقعی زندگی شما متفاوت است. ضمن درک تفاوت‌ها سعی نکنید با سر کوفت زدن، کار خود را پیش ببرید چرا که این کار فرجام خوشی نخواهد داشت.
3. کی می‌خوای کارتو عوض کنی؟
هر مردی از کارش لذت می‌برد یا حداقل برخی از آقایان کارشان را دوست دارند. مثلا بعد از ۲۰سال کار حالا اگر خانواده او انتظار تغییر شغل را از ایشان داشته باشد، پس چه بر سر سلایق و علایقش خواهد آمده؟ شاید اگر هزینه نکند، متضرر نشده و شرایط مالی بهتری را سپری کند.
اما خانم‌ها معمولا به این نکته توجه نمی‌کنند که همسران‌شان به کار و شغل خویش دل می‌بندند و شخصیت و عزت‌نفس خود را در جایگاه اجتماعی و کار خویش جست‌وجوی می‌کنند. پس اگر هر روز درباره کار آقای خانه پشت‌سر هم غر بزنید نتیجه‌ای جز به‌هم ریختن روان همسرتان نخواهید داشت.
4. تو هم عین بابات یا خانواده‌ات هستی
اگر همسرتان نامرتب است یا مناسبت‌های مهم زندگی‌تان را فراموش می‌کند این مورد را با خود او حل کنید و از کشاندن پای پدر، مادر، خواهر یا برادر و بقیه افراد خانواده‌اش به این مشکل اجتناب کنید. وقتی چنین جمله‌ای را به کار می‌برید به همسرتان مستقیما این پیغام را می‌دهید که قصد تحقیر او را دارید.
بدیهی است که به کار بردن جملاتی از این دست به نقاط ضعفی که در خانواده همسرتان مشاهده کرده‌اید، اشاره می‌کند. اگر انصاف داشته باشید، با مقایسه خانواده خودتان با خانواده‌های برتر، متوجه خواهید شد که فامیل و اقوام شما نیز در بعضی از مباحث دارای مشکلاتی هستند.
5. خودم می‌توانم، کمک لازم ندارم
شاید باور نکنید اما این جمله برای اکثر مردان آثار مخربی دارد. همسر شما مانند هر انسان دیگری از این‌که وجود موثر و مفید داشته باشد به خودش افتخار می‌کند. گاه دلیل شما برای بیان این جمله این است که همسرتان کاری که قصد انجامش را دارد به خوبی انجام نمی‌دهد؛ مشاوران معتقدند حتی اگر عملکرد شوهرتان در انجام کاری با شما متفاوت است آن را به شکلی زننده مطرح نکنید. بعد‌ها از این‌که نقش حمایتی همسرتان را از او گرفته‌اید پشیمان خواهید شد، چرا که با این حرف او را دیوانه خواهید کرد.
6. مادرم گفت که این کار را انجام می‌دهی
وقتی این جمله را می‌گویید بی‌شک یک صحنه برای شوهرتان بازسازی می‌شود؛ این‌که شما در مقابل دیگران، زندگی شخصی‌تان و مشکلات آن را بر ملا کرده‌اید. بدیهی است از آن پس هر چه از دیگران بشنود را به شما نسبت خواهد داد و بعد‌ها به صفت ناخوشایند دهن‌بین هم ملقب خواهید شد. به جای همه اینها، حتی اگر از یکی از اطرافیان‌تان به شما هشدار داده شده که همسرتان رفتارهای به‌طور مثال کنترل‌کننده دارد، به جای بیان آن از قول سوم شخص این مساله را از طرف خودتان مطرح کنید.
7. مردباش
هیچ چیز به اندازه زیر سوال بردن مردانگی آقایان دردآور نیست. در این دوره و عصر هزاره سوم هیچ شیوه منطقی و ریاضی جهت سنجش اخلاق، دیانت و مردانگی همه اطرافیان‌مان و ازجمله همسر شما وجود ندارد. شاید شما ندانید اما همسر شما به اندازه کافی از به ظاهر رفیقان خویش نامردی و نارفیقی دیده است، پس اگر شما هم به کنایه یا نیش زبان یا حتی بدون هر قصد و غرضی این جمله را به او بگویید.

8. همیشه این کارو می‌کنی
“آن از وضع غذا خوردنت، این هم از کارهای خانه انجام دادنت و…” با این کار همسرتان را گیج می‌کنید که دقیقا کدام کارش شما را آزار داده است. یاد بگیرید دقیقا روی مشکلی که شما را ناراحت کرده تمرکز کنید. اگر از این‌که شوهرتان جوراب‌های کثیفش را در راهرو انداخته است دلخورید به او نگویید تو همیشه همین جوری هستی.
صریح باشید و از کلی‌گویی پرهیز کنید. این راه بهتری برای رسیدن به یک زندگی سالم و موفق است. برای تغییر یک رفتار به‌خصوص مثلا دیر به منزل آمدن، بی‌توجهی به تکالیف و امور مدرسه بچه‌ها و برنامه‌ریزی جهت تعطیلات آخر هفته سعی کنید، مورد به مورد و مرحله به مرحله با جزیی‌نگری پیش بروید تا حرف‌های کلی شما روان همسرتان را به‌هم نریزد.
9. از دستت خسته شدم
“دیگر از دست تو و فرزندانت عاصی شده‌ام. ‌ای‌کاش به تو و خانواده‌ات بله نمی‌گفتم. از دست کارهای تکراری و روزمرگی زندگی‌ام به ستوه آمده‌ام. این، آن زندگی‌ای که من می‌خواستم نبود.” این جمله‌ها فقط تیرگی روابط و سردی فضای بین شما را بیشتر خواهد کرد.
البته اگر می‌خواهید زندگی مشترک‌تان را به سکته عاطفی برسانید اشکالی ندارد اما برای سازندگی و اصلاح چنین گفتمانی فایده ندارد. برای تغییر شرایط زندگی لازم است ابتدا شرایط پذیرش حرف‌های خود را در همسرتان به وجود آورید نه این‌که با این‌طور حرف زدن او را تا مرز جنون پیش ببرید.
10. به چی فکر می‌کنی؟
خانم‌ها خیلی کنجکاو هستند آنها باید از تمام افکار و احساسات، علایق، عقاید، گمان‌ها و اشارات شما سر در بیاورند. از سوی دیگر آقایان اصلا دوست ندارند که در مورد همه چیز کاوش کنند و بحث راه بیندازند. سکوت، آنها را بیشتر راضی نگه می‌دارد.
پس زمانی که همسرتان در حال مطالعه، نوشتن، دیدن، شنیدن موسیقی یا هر کار دیگری است با طرح یک پرسش بی‌ربط، رشته افکارش را از هم پاره نکنید، چرا؟ چون این کار شما او را مرز جنون برده و شما نیز به پاسخ و خواسته خود نخواهید رسید.
ناراحت کردن و از کوره به در بردن آقای خانه شما، به هر دلیل نتیجه دلخواه‌تان را در پی نخواهد داشت. برای او و زمان استراحش احترام قایل شوید. اجازه دهید فقط به اندازه نیم ساعت اول ورودش به منزل را با آرامش سپری کند. این یک روش کاملا کلاسیک زنانه است تا ما مردان را وادار به اعتراف کنند که در آن لحظه خاص به آنها فکر نمی کردیم. این سوال دقیقا در زمانی که از کنار هم بودن لذت میبریم و درست لحظه ای که اصلا انتظارش را نداریم مطرح می شود.
این اتفاق آنقدر سریع می افتد که هیج زمانی برای فکر کردن نداریم و قبل از آنکه متوجه شویم متهم به فکر کردن به نامزد قبلیمان می شویم! این سوال روشی بسیار ظریف است تا به ما این پیام را برساند که ما حق داشتن افکار خصوصی را نداریم.
به موارد بالا می توان اینها را هم اضافه کرد:
سالگرد گرفتن برای هر چیز کوچکی
چرا خانم ها هر اتفاق کوچکی در زندگی را به بهانه ای برای گرفتن هدیه تبدیل می کنند. ما آقایان بعد از یک روز کاری عادی و کاملا خسته با تصور فقط یک شام ساده به منزل می آییم. اما صحنه ای را که با آن مواجه می شویم ما را شوکه میکند. چه کار غلطی انجام داده ایم؟ آیا تولدش است؟ آیا تولد خودم است؟ نخیر، امروز سالگرد روزی است که برای اولین بار به یکدیگر نگاه کردیم. خانم های عزیز لطفا دست بردارید. ما همینکه توانستیم روزهای قرارمان را به یاد داشته باشیم کلی هنر کرده ایم.
گفتن جمله “خوبم” وقتی که ناراحت هستید.
همسرم در حالیکه من در حال تماشای فوتبال بودم جلوی تلویزیون ایستاده بود و به همین دلیل کمی بحثمان شد. از آن پس هرگونه مشکلی را که فکرش را بکنید به یادش آمده است. پرسیدم: خوبی؟ اما او همان جمله منفعل-تهاجمی که معمولا با یک سکوت همراه می شود را گفت: خوبم! اگر از چیزی ناراحت هستید آن را مستقیم بیان کنید تا ما هم بتوانیم آن را حل کنیم. البته راه بهتری هم وجود دارد: لطفا مشکلات را یکی یکی بازگو نکرده و بگذارید ما فوتبالمان را تماشا کنیم!
بیش از حد بیمار بودن شما
در مراسم ختم، مراسم عروسی، به خاطر فیلم های شاد و غمگین گریه می کنید. ما مردها نمی دانیم در زمانیکه شما تمام پیراهن زیبا و اطو شده ما را با اشکهای خود خیس می کنید، چه کاری می توانیم انجام دهیم. اصلا این همه اشک را از کجا می آورید؟ به عقیده ما مردها، خانم ها می توانند در سال یک روز مخصوص گریه کردن داشته باشند. آنها میتوانند در این روز دور هم جمع شده و تمام ۲۴ ساعت را گریه کنند تا برای ۳۶۴ روز باقیمانده نرمال رفتار کنند.
مداوم صحبت کردن
ما مردها شنیده ایم که خانمها روزانه حدود ۲۰٫۰۰۰ کلمه صحبت می کنند. خوب برای ما قابل درک است که این وظیفه روزانه باید حتما انجام شود. اما چرا همیشه در بدترین زمان ممکن این کار را میکنید؟ مثلا همسر من، درتمام طول آن مهمانی خانوادگی که واقعا باید صحبت می کرد و آن سکوت اذیت کننده را می شکست ساکت بود و درست زمانیکه من و دوستانم در میانه یک بازی بسیار هیجان انگیز بودیم شروع به تعریف کردن از نحوه نشستن گربه همسایه کنار بوته گل رز کرد!
عذاب آورترین قسمت ماجرا اینجا بود که او داشت به طور مفصل راجع به صاحب گربه که در سوپرمارکت سر خیابان مشغول به کار بود صحبت می کرد. خانم های عزیز، لطفا زمان مناسب برای صحبت کردن را تشخیص دهید و لطفا فقط اصل کلام را بیان کنید.

.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:17


نظرات :

برای تزئین خانه های کوچک چند ایده کاربردی برایتان نوشته ایم که شاید مفید باشند. خانه های بزرگ که تکلیفشان معلوم است.

خیلی هم سلیقه نداشته باشید، می توانید با وسایل شیک جلوه ای زیبا به آنها ببخشید. اما در خانه های کوچک که بیشتر نسل جوان این روزها مالک آن هستند، باید راحت بودن و زیبایی را با هم ترکیب کنید که چندان آسان به نظر نمی رسد.
اما ترفندهای زیر تا اندازه ای کمک کننده هستند.
1. بالا، بالا، بالاتر
برای اینکه فضاهای کوچک را بزرگ تر نشان دهید، باید به بالاها فکر کنید. منظور چیست؟ اینکه تا حد امکان از فضای عمودی خانه بهره بگیرید و به سقف نزدیک شوید. میله پرده ها را در بالاترین حد ممکن نصب کنید. این کار باعث می شود تا پرده از بالا تا پایین زمین ادامه داشته باشد و سقف اتاق بلندتر دیده شود. لوستر را نیز درست در بالای فضای نشیمن نصب کنید تا جلب توجه کند.
چند ترفند کاربردی در طراحی دکوراسیون
2. نمایش پایه ها
یکی دیگر از ترفندهای کاربردی برای بزرگ تر نشان دادن اتاق های کوچک، باز نگه داشتن فضا است. برای این منظور، از مبلمان یا میز و صندلی هایی استفاده کنید که پایه های باریکی دارند و میزهایی که با پایه های خود از زمین بالاتر هستند. میزهایی که روزهای برای جلوی مبل موجود است، اصولا مکعب های حجیمی هستند که فضای زیادی از اتاق را اشغال می کنند. شما اگر خانه کوچک دارید، از میزی استفاده کنید که پایه دارد.

چند ترفند کاربردی در طراحی دکوراسیون
3. برداشتن درها
اگر فضای حمام و دستشویی یکی است، برای تفکیک آنها از در استفاده نکنید. هیچ حایلی بین این دو سرویس قرار ندهید. اگر خیلی مقید هستید که به طور مثال، آب دوش حمام در فضای دستشویی پاشیده نشود، از دیوار شیشه ای استفاده کنید. یا پرده مخصوص حمام نصب کنید و در مواقع غیرلازم، آن را کنار بکشید تا فضا خیلی کوچک دیده نشود.
چند ترفند کاربردی در طراحی دکوراسیون
4. تغییر پذیر بودن
بارها در مطالب مختلف اشاره کرده ایم در خانه های کوچک بهترین کار استفاده از وسایل تغییرپذیر است. وسایلی که چند هویت جداگانه داشته باشند. به طور مثال، از میزی برای جلوی مبل استفاده کنید که پایه های تاشو داشته باشد و بتوان آن را بلند و به عنوان میزناهارخوری استفاده کرد. یا مبلمان تاشو که می توان از آنها به عنوان تخت مهمان کمک گرفت.

چند ترفند کاربردی در طراحی دکوراسیون
5. استفاده از همه فضاها
برای اینکه همه وسایل خود را در جایی مرتب و منظم قرار دهید و هر چیزی جای مخصوص خود را داشته باشد، از تاقچه های دیواری یا کابینت های تزئینی داخل اتاق کمک بگیرید.
چند ترفند کاربردی در طراحی دکوراسیون


.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:17


نظرات :

اگر در بازار به دنبال خرید یک مایکروفر جدید برای آشپزخانه خود هستید اما به دلیل تنوع مدل‌ها سردرگم شده‌اید، این راهنمای خرید به شما کمک خواهد کرد تا انتخاب مناسبی نسبت به نیازهای خود داشته باشید .
مایکروفر به عنوان یک وسیله آشپزخانه مدت زیادی نیست که در دسترس عموم برای خرید قرار دارد. در واقع اختراع مایکروفرها یک اتفاق تصادفی بود.
دکتر اسپنسر که در زمان جنگ جهانی دوم مشغول به تولید و ساخت اسلحه‌ای مغناطیسی موسوم به مگنترون بود. یک روز در مقابل این دستگاه ایستاده بود و متوجه شد که قطعه شکلاتی که در جیبش قرار دارد آب شده است.
اسپنسر با تعجب همین کار را با یک دانه ذرت انجام داد و نتیجه کار اختراع مایکروفر شد.
مایکروفرهای اولیه هزاران دلار قیمت داشته و ابعاد آن‌ها در حد یک یخچال فریزر بزرگ بود. اما از آن زمان تا کنون شرایط بسیار فرق کرده و مایکروفرها در انواع و اقسام مدل‌ها عرضه می‌شوند.
با این حال یک چیز در مورد آن‌ها ثابت مانده و آن هم کارکردشان یعنی گرم کردن سریع و مؤثر مواد غذایی.
دست آخر به بحث انتخاب و خرید می‌رسیم. چه نوع مایکروفری مناسب شما است؟
راهنمای جامع خرید مایکروفر
برای خرید فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشید .
مکان، مکان، مکان
انتخاب محل قرارگیری مایکروفر اولین و مهم‌ترین فاکتوری است که باید در هنگام خرید در نظر بگیرید. در نظر گرفتن همین فاکتور مکان تأثیر مستقیم بر عوامل دیگر مانند قیمت، اندازه و راحتی نصب دارد. در این مورد سه انتخاب وجود دارد.
مدل‌های روی پیشخوان
این مدل‌ها متداول‌ترین و در برخی موارد محبوب‌ترین مدل‌های مایکروفر هستند. معمولاً قیمت آن‌ها از انواع دیگر کمتر بوده و نصب و راه اندازی آن‌ها نیز از مدل‌های دیگر راحت تر است. تنها کافی است تا یک جای مناسب بر روی پیشخوان آشپزخانه خود تعیین کرده و مایکروفر را بر رویان قرار دهید. سیم برق را به پریز متصل کرده و از دستگاه استفاده کنید.
تنها عیب این مدل‌ها فضایی که اشغال می‌کنند است. اگر آشپزخانه کوچکی دارید و فضای روی پیشخوان شما محدود است باید اندازه ای کوچک این مدل را انتخاب کرده و یا به سراغ مدل‌های دیگر بروید.
ارزان‌ترین مدل‌ها محسوب شده اما فضای داخلی آن نسبت به دیگر مدل‌ها کمتر است.
راهنمای جامع خرید مایکروفر
مدل بالای پیشخوان
یکی دیگر از انواع مدل‌های محبوب مایکروفرها مدل‌های روی پیشخوان هستند. و فضای روی پیشخوان را اشغال نمی‌کنند. مدل‌های بالای پیشخوان به نوعی توکار محسوب شده و بخشی از فضای بالای پیشخوان را به خود اختصاص می‌دهند. برخی از مدل‌های این نوع مایکروفر در قسمت پایین خود دارای هود هم هستند و چندکاره محسوب می‌شوند.
بازه قیمت این نوع مایکروفرها نیز مناسب بوده و خریداران می‌توانند انتخاب‌های متنوعی داشته باشند.
راهنمای جامع خرید مایکروفر
مدل های توکار
مدل‌های توکار پیشرفته‌ترین و به نوعی جدیدترین مدل‌های مایکرفرها هستند. محل قرار گیری انها در داخل کابینت‌ها و به‌اصطلاح توکار بوده و در انواع نسخه‌های کشویی و غیر کشویی موجود است.
راهنمای جامع خرید مایکروفر
ابعاد اهمیت دارد
اندازه پیشخوان آشپزخانه شما چقدر است؟ حجم مواد غذا ای‌ای که قصد دارید با مایکروفر گرم‌کنید چقدر است؟ این‌ها سؤالاتی است که باید قبل از انتخاب و خرید به آن‌ها پاسخ دهید.
قبل از اینکه به سراغ خرید بروید محل موردنظر را که قصد قرار دادن مایکروفر در آشپزخانه رادارید انتخاب کرده و طول و عرض و ارتفاع آن را اندازه‌گیری کنید. بدین ترتیب در هنگام خرید می‌توانید بهترین و مناسب‌ترین مدل را با توجه به فضایی که در اختیاردارید انتخاب کنید. در مورد گنجایش فضای داخلی نیز باید به این نکته اشاره کرد که ابعاد مایکروفر هیچ ارتباطی با گنجایش داخل آن ندارد. یعنی بزرگ‌تر بودن اندازه مایکروفر همیشه به معنی جادارتر بودنان نیست.
ازآنجایی‌که استاندارد خاصی در مورد گنجایش داخلی مایکروفر وجود ندارد، بهترین کار این است که ظرفی را که معمولاً با آن مواد غذایی را گرم می‌کنید با خود به فروشگاه ببرید و مدلی را انتخاب کنید که جواب گوی نیازهای شما باشد. نکته دیگر اینکه در مورد خرید مدل‌های توکار و بالای پیشخوان به یک نصاب ماهر نیز برای نصب و راه اندازی مایکروفر خود نیاز دارید.
آیا توان مصرفی تأثیری در انتخاب دارد؟
بله. توان مصرفی برابر باقدرت مایکروفر در گرم کردن و پختن مواد غذایی شما است. به‌طورکلی هرچه توان مایکروفر بیشتر باشد، سرعت و یکنواختی پخت و گرم کردن آن نیز بیشتر است. بیشتر مایکروفرها توان مصرفی در محدود 600 تا 1200 وات دارند. معمولاً مایکروفرهای بزرگ‌تر توان مصرفی بیشتری نیز دارند که در عملکرد آن‌ها نیز تأثیر مستقیم دارد. البته این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که توان بیشتر برابر است با مصرف انرژی و برق بیشتر.
قابلیت هدایت گرما
یکی از ویژگی‌هایی که در برخی از مدل‌ها موجود بوده، قابلیت هدایت گرما است. این فناوری به‌جای تابش مستقیم اشعه، گرما را به سمت مواد غذایی هدایت کرده و در اطراف آن به گردش درمی‌آورد. به کمک این فناوری گرم کردن و پختن غذا با سرعت و یکنواختی بیشتری انجام می‌شود.
راهنمای جامع خرید مایکروفر
قابلیت معکوس کننده Inverter
مایکروفرها برای تنظیم دما در داخل محفظه مدام بین حداکثر توان 100 و حداقل توان 0 سوئیچ می‌کنند تا بتوانند میزان حرارت دلخواه کاربر را ایجاد کنند اما نتیجه کار همیشه مناسب نخواهد بود. اما فنّاوری Inverter این امکان را ایجاد کی کند تا مایکروفر با توان 50 مواد غذایی را به‌طور یکنواخت گرم کند.
راهنمای جامع خرید مایکروفر
قابلیت های دیگر
برخی مدل‌های جدید مایکروفرها، قابلیت تشخیص رطوبت را نیز داشته و خشک شدن مواد غذایی را هنگام پخت و گرم کردن به کاربر اطلاع می‌دهد. برخی مدل‌های دیگر نیز مجهز به صفحه‌نمایش دیجیتال بوده و قابلیت‌های متعدد دیگری را برای پخت در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:17


نظرات :


در دنیا افرادی هستند که دین های متفرقه دارند و این ادیان نه تنها الهی نیستند بلکه رسومات بسیار عجیب و خشنی هم دارند که بیشنر شبیه اعمال انسان های دیوانه می ماند. در ادامه خشن ترین و عجیب ترین رسومات برخی از دین ها را باهم مرور میکنیم.
**سانتی
یکی از عجیب ترین مراسم هایی که در هند قدیم انجام می شد، مراسم مذهبی “سانتی” است. این مراسم دینی عجیب بدین صورت است که وقتی مردی جانش را ازدست می دهد، همسر او نیز باید خود را در مراسم خاکسپاری شوهرش به آتش کشیده و بسوزاند.
این مراسم در بخش هایی از هند هنوز هم دیده می شود. این درحالی است که این مراسم توسط جامعه جهانی محکوم شده است.
**روز مردگان
1x1.trans عجیب‌ترین مراسمات مذهبی در دنیا + عکس
در مکزیک مراسمی عجیب هرساله در روز اول ماه نوامبر انجام میشود که به جشن مردگان معروف شده است. در این مراسم استخوان ها از قبر خارج شده و تمیز میشوند. در این روز که مردم قصد دارند به روح مردگان نزدیک تر شوند بچه ها حق خروج از خانه را ندارند زیرا دیدن استخوان های افراد فامیل چندان جالب نیست. این مراسم همیشه با جشن و پایکوبی همراه است و غذاهای خوشمزه برای شادی روح ارواح به مردم داده میشود.
**ماتایوساس
1x1.trans عجیب‌ترین مراسمات مذهبی در دنیا + عکس
یکی از مراسم های بسیار عجیب مذهبی هر ساله در گینه نو انجام می شود. در این مراسم که “ماتایوساس” نام دارد تنها پسرهای جوان شرکت میکنند و هدف آن ها تبدیل شدن به مردان واقعی است. در این مراسم ابتدا جوان ها باید چندبار بالا آورده تا شکمشان تمیز شود سپس بعد از انجام چند حرکت مختلف باید زبانشان را سوراخ کنند و مرد واقعی شوند.
**پرش مرگ
1x1.trans عجیب‌ترین مراسمات مذهبی در دنیا + عکس
“وانوتو” جزیره ای محروم و دورافتاده در آفریقا است که مراسم مذهبی و خطرناک آن ها به یک جاذبه توریستی تبدیل شده است. در این مراسم مردان برای افزایش سلامتی و همچنین پربارتر شدن محصولات کشاورزی از بالای سکویی چوبی و در حالی که یک طناب از جنس شاخ و برگ به پای خود بسته اند به پایین میپرند. هر چه پرش بلندتر باشد محصولات پربارترخواهند بود! البته هرساله افرادی هم جانشان را از دست می دهند زیرا هیچ ایمنی در این پرش ها وجود ندارد.
**قربانی انسانی
1x1.trans عجیب‌ترین مراسمات مذهبی در دنیا + عکس
با قوم آزتک که داستان های زیادی در مورد آن ها گفته می شود حتما آشنا هستید اما شاید با یکی از مراسم های بسیار عجیب آن ها آشنا نباشید. در مراسم قربانی انسان آزتک ها بهترین راه تشکر از خدا را ریختن خون می دانستند از این رو اسیرهای جنگی را به بالاترین بخش معبد میبردند و رو به آسمان از گلو تا شکم او را پاره میکردند سپس قلب فرد بیچاره را به خدا اهدا میکردند.
**پرش از روی بچه
1x1.trans عجیب‌ترین مراسمات مذهبی در دنیا + عکس
اسپانیایی ها که مراسم های عجیبشان سر به فلک می کشد در یک حرکت مذهبی بچه های تازه متولد شده را روی زمین می خوابانند و یک نفر از روی آن ها می پرند. فردی که از روی بچه ها می پرد نماد شیطان است و به گفته اسپانیایی ها این حرکت باعث پاکی بچه ها از گناهان می شود ولی به هر حال احتمال مرگشان نیز بسیار زیاد است.

.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:16


نظرات :


این بیلبورد که خلاقانه ترین بیلبورد جهان نامیده شده است، تبلیغی برای رنگ موی kolestan بوده است
که در آن رنگ موی زن بر طبق طلوع و غروب آفتاب تغییر می کند.


.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:16


نظرات :


برای اینکه پربازدیدکننده‌ترین جاذبه‌های گردشگری دنیا را بهتر بشناسید در این مطلب که به صورت سریالی و در ۵ قسمت تهیه شده است، با ما همراه باشید.
دیزنی‌لند توکیو
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۴,۴۵۲,۰۰۰
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
دیزنی‌لند ژاپن نیز همچون سرزمین دیزنی آمریکا پارک مناسب برای همه اعضای خانواده است و سومین پارک مصنوعی پربازدید دنیا به شمار می رود. به دنبال زمین لرزه و تسونامی بزرگ سال ۲۰۱۱ در توکیو، دیزنی‌لند و دیزنی‌سی هر رو بسته شدند. اما یک ماه بعد دوباره بازگشایی شدند و گردشگران می توانستند از هیجانات آن استفاده کنند.


۱۲٫ اسکله شماره ۳۹ – سان فرانسیسکو
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۴,۰۰۰,۰۰۰
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
این مکان خودش به تنهایی جذاب و جالب نیست و خیلی هم لوس و بی مزه است و انواع فروشگاه تنقلات، فروشگاه تی شرت، حیوانات و غذاهای سرخ کردنی دارد اما گردشگران به آنجا می روند تا از بارانداز ماهیگیرها بتوانند نمایی از آلکاتراز، پل گلدن گیت و بزرگ ترین جاذبه خود اسکله یعنی اجتماع شیرهای دریایی که روی اسکله برای خودشان استراحت می کنند را از نزدیک تماشا کنند.


۱۳. کلیسای جامع نتردام – پاریس
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۳,۶۵۰,۰۰۰
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
ساختمان این کلیسا، شاهکار معماری گوتیک است : قانه های بلند، گارگویل‌ (در بناها و کلیساهاى قدیم‌:‏ ناودانى‌ که‌ به‌ شکل‌ صورت‌ انسان‌ یا حیوانات‌ عجیب‌ از فلز و یا سنگ‌ حجارى شده‌ است‌) و پنجره های جذاب همه باعث جذب گردشگران بیشماری از سراسر دنیا شده اند. ساخت این کلیسا در سال ۱۳۴۵ میلادی تکمیل شده است.


۱۴٫ پارک گلدن گیت – سان فرانسیسکو
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۳,۰۰۰,۰۰۰
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
پس از طی حدود ۵ کیلومتر از پنهندل به سمت اقیانوس، پارک گلدن گیت را می بینید که زمین بازی بزرگی دارد. سرگرمی های این پارک شامل موزه های دیانگ و آکادمی علمی، شگفتی های گیاهی (همچون باغ چای ژاپنی، گلخانه انواع گل های زیبا، سرزمین گل های صدتومنی و بیش از ۷۵ هزار گونه گیاهی و انواع درختان)، زمین ورزش، زمین بازی و مزرعه کوچکی از بوفالو می شود.


۱۵٫ شهر ممنوع – بیجینگ
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۲,۸۳۰,۰۰۰
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
نزدیک ۵۰۰ سال است که امپراتور چین در شهرکی عظیم به مساحت ۲۸۷ کیلومتر مربع در میان انواع تالارها، باغ ها، سالن ها و بنای مجلل و باشکوه زندگی می کند. در این قصر و شهرک بزرگ برای بازدید گردشگران باز است و آنها می توانند از میدان تیانانمن این تور گردشگری را آغاز کنند. تا پیش از سال ۲۰۰۷ میلادی تعداد بازدیدکننده های شهر ممنوعه ۶ میلیون نفر بیشتر نبود اما پس از بازی های المپیک این مکان آوازه جهانی یافت و سالانه بیش از ۱۲ میلیون گردشگر از سراسر جهان از آن بازدید می کنند.


۱۶٫ Epcot، تفرج‌گاه دنیای دیزنی، دریاچه بوینا ویستا در فلوریدا
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۰,۸۲۵,۰۰۰
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
این تفرج‌گاه در بزرگداشت والت دیزنی ساخته شده است و سرنام عبارت «نمونه ای از اجتماع آزمایش آینده» است. Epcot، رستوران های بسیار جذاب با جشنواره های سالانه همچون نمایشگاه های گل و گیاه، نمایشگاه غذا و نوشیدنی دارد و افراد بسیاری برای بازدید و خوشگذرانی به آنجا سفر می کنند.


۱۷٫ پارک دیزنی‌لند مارنه‌لاوله – فرانسه
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۰,۵۰۰,۰۰۰
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
این آیتم نیز به دنیای انیمیشن و کارتون ارتباط دارد و شعبه دیگری از پارک دیزنی در کشور فرانسه است. دیزنی‌لند اروپایی در سال ۱۹۹۲ میلادی گشایش یافته است. اما بسیاری از فرانسوی ها از ساخت چنین سرزمینی که نماد امپریالیسم بزرگ یعنی آمریکا است بسیار ناراضی بودند اما اعتراضات آنها به جایی نرسید و دیزنی‌لند در فاصله ۴۰ دقیقه ای از شهر پاریس قرار دارد. در حال حاضر، این مکان دومین پارک پربازدیدکننده اروپا به شمار می رود.


۱۸٫ سَکرِه کُر باسیلیکا – پاریس
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۰,۵۰۰,۰۰۰
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
Sacré Coeur همیشه مورد توجه گردشگران قرار داشته است و در محله مونمارتر (محله هنرمندان و کافه های مشهور پاریس) قرار دارد. برخی از افراد برای نیایش و مراقبه به این کلیسا می آیند و برخی دیگر دوست دارند نمای ۳۶۰ درجه از شهر پاریس را از بالای این مکان مذهبی تماشا کنند. ساخت بنای این کلیسای جامع در سال ۱۸۷۱ میلادی آغاز شد تا بتواند هرج و مرج و خشونتی که در ادامه انقلاب پاریس پدیدار شده بود را خاموش کند.


۱۹. اسکله Tsim Sha Tsui – هنگ کنگ
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۰,۰۸۸,۴۹۳
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
خیابان ستاره های هنگ کنگ همچون پیاده رو هنرمندان هالیوود (خیابان ۴۲ام) در بزرگداشت هنرمندان و ستاره های کشور کره طراحی و ساخته شده است. این خیابان در بخش ساحلی اسکله Tsim Tsa Tsui قرار دارد و مجسمه هایی از ستاره های فیلم های صامت گرفته تا فیلم های مدرن همچون جکی چان، جت لی و جان وو را می توانید در این خیابان مشاهده کنید. همچنین می توانید برج ساعت را نیز از نزدیک تماشا کنید.


۲۰٫ ویکتوریا پیک – هنگ کنگ
تعداد سالانه بازدیدکننده‌ها: ۱۰,۰۸۸,۴۹۳
1x1.trans پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری دنیا + عکس
تعداد ۷۶۵۰ برج و آسمان خراش در کنار ساحل شهر هنگ کنگ ساخته شده اند که گردشگران در میان این آسمان خراش ها و این محله عمودی، به دنبال آسمان و کمی دار و درخت می گردند. برای این منظور با قطار کابلی به ویکتوریا پیک می روند تا چشم انداز ۳۶۰ درجه از شهر و جزایر اطراف داشته باشند و از فروشگاه هایی که در دل آسمان وجود دارند، خرید کنند.

.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:16


نظرات :


سلطان کوسن" بلند قد ترین مرد دنیا که اهل استان " ماردین " ترکیه اسیت امشب با نامزد 20 ساله و سوری الاصل خود " مروه دیبو" ازدواج خواهد کرد.

سلطان کوسن با 2 متر و 51 سانتی متر قد بلند قد ترین فرد دنیا است و نامش در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. وی صاحب بلند ترین پای جهان نیز است.

نخستین تصویر زیر شب حنا بندان این زوج ترکیه ای است که دیشب انجام شد.

.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:16


نظرات :


پیتر لانگ استاف 48 ساله یک سند زنده ای است از اینکه آرزو و امید می‌تواند بر هر چیزی چیره شود. اگرچه او 2 دست ندارد اما او تابلوهایی را می کشد که ما با چهار تا دست هم نمی‌توانیم.
از وقتی که به یاد می آورد همیشه از پاهایش استفاده می کرده است. او بد شانسی آورده بود و وقتی متولد شد که مادرش دچار بیماری تالیدومید شده بود که باعث دفورم شدن جدی نوزاد می شود و پیتر نیز به شدت آسیب دید.

خوشبختانه این معلولیت جدی آرزو های این هنرمند را تحت تاثیر قرار نداد و از سن کم شروع به تلاش کردن کرد و فهمید که چگونه با پاهایش کار کند. حالا او می گوید که پای راستش درست مثل دست راست یک شخص معمولی کار می کند. او می تواند در را باز کند، و همه کار ها را با یک پا انجا دهد.
قبل از روی آوردن به هنر، پیتر در یک مزرعه پرورش خوک کار می کرد و تراکتور می راند و حیوانات را نگهداری می کرد. او از این کار استعفا داد و به هنر روی آورد. او سریع در یک جنبش به نام "هنرمندانی که با دهان و پا کار می کنند" نام نویسی کرد و حالا کار های او در همه جای دنیا نمایش داده می شود.
پیتر در کشیدن منظره تخصص دارد و همچنین کارت‌های کریسمس درست می کند.

.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:16


نظرات :هسته مرکزی شهر مسکو ارگ یا کرملین آن است که در قرن پانزدهم درکرانه شمالی رود مسکو ساخته شده و شامل تعدادی کاخ و کلیسا است

کرملین مثلث‎شکل با جهت شمالی دارای ضلع‎هایی به طول 750 متر است. کرملین را واقعاً می‎توان از هر نظر، سمبولیک، تاریخی، استراتژیکی و قلب مسکو نامید.

بزرگترین کلیسای کرملین مسکو، کلیسای جامع اوسپنسکی است که طی سال‎های 1475 تا 1479 ساخته شده و تزارها در آنجا تاجگذاری می‎کردند.

احداث کرملین در تاریخ 19 ژوئیه سال 1485 پایان یافت. ابتدا دیوار آجری کرملین در کنار رودخانه مسکو بنا شد، زیرا همانا از آنجا تاتارها اغلب حمله می‎کردند.

تمام عملیات ساختمانی 10 سال به طول انجامید. کرملین جدید را روی کرملین قدیم که از سنگ سفید بود بنا کردند. دیوارهای قبلی را در حد امکان باقی گذاشتند فقط دور آنها را دیوارهای آجری کشیده و آنها را بلندتر و ضخیم‎تر و محکم‎تر کردند.
نمایی زیبا از کاخ کرملین
کاخ بزرگ کرملین در سال 1849 شکل کنونی را کسب کرد. کاخ جدید به طول 125 متر بود و دارای 700 اتاق از جمله آپارتمان‎های شخصی خانواده شخص اول کشور بود.

در سال 1961 عمارت جدیدی به کرملین اضافه شد- کاخ کنگره‎ها. از کاخ کنگره‎ها برای اهداف گوناگون استفاده می‎کنند. برای اجرای نمایش‎های تئاتری و جشن‎های عمومی.

سالن بزرگ آن برای 6 هزار نفر درنظر گرفته شده است. وسایل صوتی برای ترجمه بیش از 29 زبان در این کاخ نصب شده‎اند. بالشوی تئاتر، باله و اپرا روی صحنه کاخ کنگره‎ها به نمایش می‎گذارد.

این کاخ دارای 800 اتاق جداگانه از جمله سالن‎ها، رخت‎کن، راهرو و اتاق‎های اختصاصی برای اعضای شخص اول مملکت، اتاق مطبوعات و اتاق‎هایی برای خدمه فنی است. برای ساخت این کاخ فقط 16 ماه وقت صرف شد و جایزه لنین به طراحان و معماران آن تعلق گرفت.

کرملین جایی است که تمام راه‎های روسیه به آنجا ختم می‎شود. در اینجا ایوان مخوف و استالین حکومت کردند، ناپلئون از کرملین آتش‎گرفتن مسکو را تماشا کرد، لنین دیکتاتوری پرولتاریا را شکل داد، گورباچف مبتکر پروسترویکا (دگرگون‎سازی) بود، یلتسین سعی کرد اصلاحات را به انجام برساند و ولادیمیر پوتین در راه به انجام رساندن اصلاحات و قراردادن روسیه در ردیف 10 کشور پیشرفته جهان تلاش کرد.
نمایی زیبا از کاخ کرملین
نمایی زیبا از کاخ کرملین
نمایی زیبا از کاخ کرملین
نمایی زیبا از کاخ کرملین
نمایی زیبا از کاخ کرملین
نمایی زیبا از کاخ کرملین
نمایی زیبا از کاخ کرملین
نمایی زیبا از کاخ کرملین


.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:16


نظرات :


در حالی که عده‌ای در خانه‌ای کوچک و محقر یا خانه یک طبقه با سبک شرقی یا در یک آپارتمان متوسط سه طبقه زندگی می‌کنند، عده‌ای دیگر تنها نیاز به استخدام 600 کارمند برای کنترل امورات روزمره منزل‌شان دارند. دیوانه کننده است، این‌طور نیست؟! اما وقتی شما میلیون‌ها دلار در جیب دارید که می‌توانید برای خانه مورد علاقه‌تان خرج کنید چرا که نه؟! در ادامه شما را با ۱۰ خانه گران‌قیمت میلیاردرها آشنا می‌کنیم.
بدون هیچ تردیدی میلیاردرها دوست دارند از زندگی لوکس و عالی همراه با امکاناتی فوق‌العاده لذت ببرند. امکاناتی که حتی درون منزل نیز برای‌شان فراهم باشد. با پرداخت بهای این خانه‌ها که از چندین میلیون تا یک میلیارد دلار تفاوت قیمت دارند، می‌توان تجسم کرد که تعداد زیادی اتاق خواب، استخرهای شنای متعدد و حتی چندین جایگاه برای فرود هلی‌کوپتر در دسترس‌شان قرار می‌گیرد. در ادامه این مطلب خانه‌های گران‌قیمت میلیاردهای معروف جهان از جمله بیل گیتس، لری الیسون، لاکشمی مانتال و موکش آمبانی و دیگر دوستان ثروتمند را به شما معرفی می‌کنیم! قوه تخیل‌تان را به کار بیندازید تا لذت یک روز زندگی در این دنیای اشرافی را تجسم کنید.

۱۰. عمارت سیلیکون ولی، کالیفرنیا

با ارزشی معادل 100 میلیون دلار این عمارت جایگاه دهم لیست ما را به خود اختصاص داده است. این خانه متعلق به یوری میلنر بوده و به عنوان منزل دوم این سرمایه‌گزار فیسبوکی خریداری شده است. این خانه با الهام از قلعه‌های فرانسوی و با سنگ آهک ساخته شده و می‌تواند به خاطر استخرهایی که در داخل و خارج منزل وجود دارد و نیز سالن رقص، مایه مباهات صاحبش باشد. چشم انداز زیبای خلیج سان فرانسیسکو که از طبقه دوم آن قابل مشاهده است، شما را شگفت‌زده خواهد کرد.

۹. زانادو 2.0 ، واشینگتن
10-MOST-EXPENSIVE-HOMES-2
رتبه 9 ما به دومین مرد ثروتمند جهان بیل گیتس شهیر تعلق دارد. این خانه که در واشنیگتن قرار دارد با اسم خاصش (زانادو 2.0) براساس گزارشات مالیاتی در حدود 121 میلیون دلار قیمت داشته و در زمینی به مساحت 66 هزار فوت مربع بنا شده است. هم‌چنین این ملک به خاطر طراحی و تکنولوژی به کار رفته در آن، استخری با سیستم صوتی در زیر آب، باشگاهی با مساحت 2500 فوت مربع و یک کتابخانه برجسته شهرت دارد.

۸. قلعه هرست، کالیفرنیا
10-MOST-EXPENSIVE-HOMES-3
این عمارت مجلل زمانی به ویلیام رندولف هرست غول صنعت چاپ و روزنامه نگاری تعلق داشت و پس از مرگش توسط بنیاد هرست به ایالت کالیفرنیا اهدا شد. این عمارت یکی از خانه‌های مورد استفاده در شاهکار سینمایی فرانسیس فورد کاپولا یعنی پدر خوانده است. بر اساس گزارشات اخیر این ملک تاریخی واقع در بورلی هیلز، ارزشی معادل 165 میلیون دلار دارد. این بنا دارای 29 اتاق خواب با شکوه، 3 استخر شنا، سالن تئاتر شخصی و اتاق دیسکو می‌باشد. هم اکنون بازدید کننده‌ها می‌توانند به یک تور گردشگری باشکوه در این خانه بروند.

۷. الیسون استیت، کالیفرنیا
10-MOST-EXPENSIVE-HOMES-4
خانه‌ای با الهام از معماری ژاپنی و ارزشی برابر با 200 میلیون دلار که متعلق به لری الیسون موسس اوراکل است که به عنوان کلکسیونر املاک نیز شناخته می‌شود. این خانه با سبک شرقی‌اش دارای یک دریاچه مصنوعی، عمارت چای، حمام جداگانه و یک آب‌گیر شخصی است و در سال 2004 ساخته شده است. این مجموعه که شامل ده ساختمان مجزا است در زمینی به مساحت 23 جریب واقع شده است.

۶. ملک شکوفه‌، فلوریدا
10-MOST-EXPENSIVE-HOMES-5
رتبه ششم ما متعلق به کن گرفین سرمایه گذار سیتادل با ثروتی حدود 4 میلیارد دلار بوده و بر طبق گزارشات سال 2012، قیمتی بیش از 130 میلیون دلار داشته است. این ملک از چهار بنا تشکیل شده که در زمینی به مساحت 8 جریب و در طول ساحل پالم بیچ پهلو به پهلوی هم واقع شده‌اند. هم‌چنین مالکیت زمین ساحلی نیز به آن تعلق دارد. البته چهارمین ساختمان آن به تازگی تخریب شد.

۵. کاخ کنزینگتون، انگلستان
10-MOST-EXPENSIVE-HOMES-6
این عمارت متعلق به لاکشمی میتال است. میتال ریاست بزرگ‌ترین کمپانی فولاد را بر عهده داشته و ششمین فرد ثروتمند جهان به شمار می‌آید. ارزش این ملک معادل 122 میلیون پوند یا 222 میلیون دلار است. این خانه دارای 12 اتاق، استخر سرپوشیده، حمام ترکی و پارکینگی با گنجایش 20 خودرو است و همراه با سفارت اسرائیل و عمارت گئورگی در محله‌ای با امنیت بالا واقع شده است که به آن ردیف میلیاردرها می‌گویند.

۴. وان هاید پارک، انگلستان
10-MOST-EXPENSIVE-HOMES-7
مالک این آپارتمان رینات آخمتف، ثروتمندترین مرد اوکراین است. در سال 2011 ارزش این ملک 221 میلیون دلار برآورد شده بود. این خانه گران‌قیمت 25 هزار فوت مربع مساحت داشته، دارای شیشه های ضدگلوله و خدمات 24 ساعته هتل برای ساکنین می‌باشد. با توجه به ارزش بالایش به سختی می‌توان از اقامت در آن احساس نارضایتی کرد.

۳. فرفیلد، نیویورک
10-MOST-EXPENSIVE-HOMES-8
ایرا رینارت با ثروتی به میزان 6.5 میلیارد دلار مالک این عمارت، با ارزش 248 میلیون دلار است. خانه زیبای این میلیاردر عرصه صنعت از 27 اتاق خواب با شکوه، 39 حمام و سه استخر شنا تشکیل شده است. این عمارت حتی می‌تواند برق مورد نیاز خود را تامین کند که البته این اقدام شگفت انگیزی از سوی رینارت محسوب نمی‌شود.

۲. ویلا لئوپولدا، فرانسه
10-MOST-EXPENSIVE-HOMES-9
در سال 2008 این عمارت که متعلق به لیلی سفرا است، ارزشی معادل 500 میلیون یورو یا 750 میلیون دلار داشت. شایع است این عمارت فرانسوی که توسط شاه لئوپولد دوم ساخته شده متشکل از تعدادی خانه است که برای همسران شاه در نظر گرفته شده بوده‌اند. این عمارت در 20 جریب زمین ساخته شده و خانه‌ها در کنار آب واقع‌اند.

۱. آنتیلا، بمبئی، هندوستان
10-MOST-EXPENSIVE-HOMES-10
و بالاخره نوبت به شماره یک ما رسید. آنتیلا به عنوان گران‌قیمت‌ترین خانه در جهان شناخته می‌شود. مالک، موکش آمبانی ریاست بزرگ‌ترین پالایشگاه نفت هند را بر عهده داشته و دومین فرد ثروتمند آسیا است، این خانه که با 27 طبقه در بمبئی واقع شده است، بیشتر شبیه به یک ساختمان تجاری شهری است تا یک خانه! آسمان‌خراشی با 6 طبقه زیر زمین به عنوان پارکینگ که برای 168 ماشین جا دارد، 3 جایگاه برای فرود هلیکوپتر داشته و از نظر زیست محیطی به عنوان خانه‌ای سالم شناخته می‌شود. تنها 600 خدمه به رتق و فتق امور روزانه آن مشغول‌ هستند.
امیدواریم از این گشت و گذار لذت برده باشید. راستی اگر شما جزو این ثروتمندان بودید چه نوع خانه‌ای ساخته یا می‌خریدید؟ تصویر خانه مورد علاقه تان را در ذهن‌تان پرورش دهید شاید روزی به واقعیت تبدیل شود. در رسیدن به آرزوهای‌تان موفق باشید.

.:: ارسال مطلب توسط melorin در تاریخ يکشنبه 7 تير 1394, 15:16


نظرات :
آرشیو
نظرسنجی


صفحات جانبی
لینکستان
آمار سایت
» افراد آنلاین : 1

» بازدید امروز : 4

» بازدید دیروز : 129

» هفته گذشته : 154

» ماه گذشته : 330

» سال گذشته : 5899

» کل بازدید : 12490

» کل مطالب : 784

» نظرات : 2


درباره ما


امکانات جانبی